JIŘÍ DANĚK PROFESIONÁLNÍ HRÁČ A TRENÉR GOLFU

Trénink golfu v Praze !

"Golf jako sázka"Jirka DANĚK     kontakt ZDE! 

Přesně tak bych definoval mé setkání s golfem...

      Jako aktivní sportovec jsem již od ranného mládí usiloval být vždy na vrcholu výkonnosti: kdy jsem hrál hokej ve Zlíně; který jsem časem vyměnil za veslování, fotbal či cyklistiku; s úspěchy až na mety nejvyšší (mistr ČSSR atd.), člen SVS Favorit Brno s pozdější krátkou kariérou profesionálního cyklisty ve Švýcarském Zurychu, team licence "B". 

      Vraťme se tedy ke golfu, jako ke sportu, který se stal v České republice fenoménem, a s největším nárustem členské základny v období let 2004/2006. Při ranní kávě s kamarády, kteří si povídáli o golfu, jsem vstoupil do diskuze o náročnosti golfu. Na ten moment jsem byl odbyt, v té době již samozřejmě náruživými a zkušenými golfisty, že tomu nerozumím, tak ať o tom nemluvím. A to byl právě ten správný podnět, jak začít hrát golf a vyměnit tak stereotyp hokeje na okresní úrovni za něco nového.

       Psal se rok 2005, kdy jsem se krásných srpnových dnech objevil vedle mého kamaráda (bývalý hokejista tehdy Hcp 18,9 dnes 7,5), a půjčil si od něj hůl, tehdy padla mezi námi osudová sázka, která mě přikovala ke golfu natrvalo. 

       V září 2005 jsem se rozhodl, udělat si tehdejší "ZK" a pustil se do toho! O nic jsem se sám ovšem nepokoušel a vyhledal hned trenéra (PRO), který by mi byl dostatečně sympatický, abych mu věřil. Sezonu 2006 jsem ukončil na Hcp 9. Golf se pro mě stal osudem, ještě ten rok jsem absolvoval kurz cvičitele, a začal trénovat děti v G.c. Sokolov. Zde jsem mnohdy s politováním sledoval řady začátečníků (i s velkou pílí) jak se snaží všemožnými způsoby dostat míč z rohožky, aniž by si uvědomili, že tak technicky náročný sport, jako je golf nelze zvládnout způsobem "já sám".

 


S pozdravem
Jiří DANĚK
PGA Česká republika

 Kde jsem působil, na čem jsem se podílel:

  • 2006 - Zahájení působnosti na hřišti v Olomouci, nábor dětí a jejich trénink v pozici trenéra mládeže (cvičitel), pomoc při akademiích pořádaných resortem ve spolupráci s Petrem Kabátem členem PGAC. 

 

  • 2007- Stěhování do Sokolova (rodinné důvody) nástup do resortu jako klubový trenér včetně tréninků mládeže.(cvičitel) Položení základů TCM v Sokolově první kontakt s p. Skopovým a aktivní účastí při založení systému tréninků a jejich vedení. 

 

  • 2008 - Vstup do PGA C, spolupráce s golfovým hřištěm Jezera v Ostrožské nové Vsi, otevření a zahájení, činnost společně s lektorem PGAC O. Truplem. 

 

  • 2009 - Pomoc při vedení TCM v Mladých Bukách a zahájení provozu 18. jamkového hřiště s otevřením luxusního Hotelu. Ukončení na základě oslovení p. Skopovým, zda bych měl zájem se podílet na založení a vedení Akademie ve Skalici.

 

  • 2010 - Nástup do Akademie Skopový ve Skalici, spolupráce na jejím založení, vedení tréninků mládeže, dospělých a pořádání golfových akademií. Práce v teamu na současné Slovenské reprezentantce K. Chovancové. Odchod z rodinných důvodů, poněvadž mojí ženě skončila mateřská a nastoupila zpět do zaměstnání.

 

  • 2011 -  Práce v resortu Sokolov ve všech možných směrech. Vedení akademií, tréninky dospělých, pořádání turnajů, funkce "marshal" apod.

 

  • 2012 - Roční kontrakt na založení akademie v White Eurovalley Malacky na pozici "HEAD PRO" rozvoj dětského golfu v Malackách z nuly na 20 členů EPGC a dětské akademie.

 

  • 2013 - Zahájení činnosti na driving range GC Čechie (Hotel Čechie) Praha 8,Karlín . Výuka golfu na všech úrovních. Vedení kurzů za účelem získání osvědčení pro hru "HCP 54", seznámení s golfem dětský golf a výuka golfu pro děti.

 

  • 2014 - Aktivní trenérská činnost v G. C. Čechie Praha a driving range Holešovice

 

  • 2015 - Pokračování ve spolupráci s G. C. Čechie, vedení tréninků dospělých a dětí.


Vybavení:Jirka DANĚK

 

Driver – Taylor Made Superfast 9,5°

Hybrid - Cobra 20°

Irons - Titleist ZB 4-Pw

Wedge - Cleveland 52/56/60

Putter – Yes! (různé typy)

Míče - Titleist Pro V 1x

Google